grupowe pisanie

Moja pierwsza lekcja online podczas zamknięcia szkół nie odbyła się przy wykorzystaniu narzędzi do streamingu wideo. Do zrealizowania 90-minutowego bloku zaangażowałem, Story Cubes, Dysk Google i Messengera FB, dzięki którym udało nam się poćwiczyć kreatywne pisanie.

Najpierw stworzyłem grafik, który informował uczestniczki i uczestników o kolejności pisania. Następnie plik z instrukcjami oraz 12 pustych plików zatytułowanych “Story 1.doc” oraz 12 folderów ze zrzutami ekranu aplikacji Story Cubes. 

Każde opowiadanie składa się z pięciu akapitów pisanych przez pięciu autorów, których kreatywność jest nieco ograniczona obrazkami z kości opowieści. Uczennice i uczniowie podczas pracy byli w stałym kontakcie ze sobą i ze mną na grupowym czacie na FB, gdzie informowali się nawzajem o postępach w pracy. Po zakończeniu pisania, osoby, które rozpoczynały dane opowiadanie miały za zadanie ujednolicić przypinany do siebie tekst, poprawić błędy i dokonać korekty edytorskiej. 

W sumie to zadanie wypełniło nam 150 minut lekcji. Efekty są niesamowite. Powstało 12 różnorodnych opowieści z elementami grozy, zbrodni, miłości, zazdrości, winy, kary i odkupienia. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s