thinglink

Przy okazji wstępnego rozeznania tematu wykorzystywania EdTechu w instytucjach kultury dowiedziałem się o aplikacji ThingLink, z której korzysta m.in. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Sądzę, że będzie to miłość od pierwszego wejrzenia.

ThingLink to platforma technologii edukacyjnych, która ułatwia wzbogacanie obrazów, filmów i spacerów wirtualnych o dodatkowe informacje i linki. ThingLink jest dość intuicyjny i łatwy w obsłudze, co zdecydowanie stanowi zaletę dla edukatorów kultury i nauczycieli, którzy zazwyczaj są przeciążeni pracą. Uczestnikom spotkań w instytucjach i uczniom pomaga biegle posługiwać się różnymi rodzajami mediów do wyrażania siebie w klasie i poza nią.

Będąc aplikacją mobilna, Thinglink jest idealny do robienia notatek i zapisywania obserwacji w połączeniu z bezpośrednim nagrywaniem dźwięku do obrazów.

Jeśli chodzi o wirtualne spacery, to dzięki tej aplikacji można zapewnić dostęp do rzeczywistych środowisk i sytuacji, które w innym przypadku byłyby poza ich zasięgiem, np. podczas wprowadzenia ograniczeń w dostępne do danej instytucji kultury. Interaktywne obrazy i filmy 360° pomagają rozwijać zrozumienie kontekstu, słownictwo akademickie i umiejętności w odległych lokalizacjach, kulturach, środowiskach pracy lub sytuacjach społecznych.

Poniżej kilka linków do ciekawych realizacji, w tym do Muzeum Etnograficzengo w Warszawie:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s