fatal rendez vous

Publiczna szkoła stawia Cię czasem przed nie lada wyzwaniami związanymi z nagłym zastępstwem, zamianą sal, grup. Często dzieje się tak podczas egzaminów państwowych, które przeprowadza szkoła zamiast uczyć tych, którzy jeszcze do takowych nie podchodzą. Gdy już wydarzy się to niespodziewane i jesteś lekko zaskoczony planami jakie ma wobec Ciebie dyrekcja, możesz sięgnąć po gry, a nie nudne kserokopie zadań egzaminacyjnych, które po zastępstwie i tak wylądują w koszu.

Daj uczniom chwilę oddechu. Niech zrobią coś nietypowego, coś czego nie doświadczą na pozostałych lekcjach. Pozwól im wykorzystać język obcy w celach komunikacyjnych. W wielu przypadkach możesz wcześniej przypomnieć, nauczyć lub wprowadzić nowe struktury przydatne podczas grania w daną grę.

Dziś proponuję grę towarzyską przetestowaną na grupie moich uczniów (17-18 lat) o nazwie Fatal Rendez Vous – Murder Party in Paris. Grając w tę grę wcielamy się gości zaproszonych do Paryża, którzy podczas weekendu biorą udział w przyjęciu, na które zostali również zaproszeni dwaj mordercy. Goście muszą zidentyfikować morderców i mają pięć okazji by to zrobić: piątek wieczór, sobota rano, sobota wieczór, niedziela rano i niedziela wieczór. Jeśli im się nie uda, i pięć osób zostanie zgładzonych, wygrywają mordercy. Po każdym morderstwie goście debatują, kto mógł zabić. Zabójstw dokonuje się inaczej za dnia, a inaczej w nocy. W zestawie znajdziesz jeszcze karty urozmaicające rozgrywkę i rekwizyty.

Podczas całej gry, gracze są w ruchu i muszą się między sobą komunikować. Nie dość, że robią coś ciekawego, ruszają się, to jeszcze mają okazję wykorzystać w praktyce język obcy. Gdy w maju graliśmy w tę grę z grupą na dziedzińcu szczecińskiego zamku, moi uczniowie nie chcieli przestać grać po angielsku. Moja sugestia, żeby raz zagrać po polsku została wybuczana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s