inspiracje

JESPER JUUL
duński terapeuta rodzinny i autor wielu książek popularnonaukowych o rodzicielstwie.  Jego wkład w nowoczesną pedagogikę jest nieoceniony. Każdy belfer i rodzic powinien zaznajomić się z jego publikacjami.


JAMIE KEDDIE
autor książek i nauczyciel języka angielskiego. Każde jego wystąpienie na konferencji jest bardzo inspirujące. Miałem możliwość poznać go na konferencji IATEFL Poland 2016. Ty możesz go poznać na jego kanale na Youtube oraz na Twitterze. 


PRZEMYSŁAW ŁAZARONEK
wieloletni pedagog, nauczyciel języka angielskiego oraz właściciel Centrum Języków Obcych dziewiętnaście77, który na swoim kanale na YT serwuje porady dla nauczycieli języka angielskiego. Znamy się od lat, a wspólne rozmowy wpłynęły na nasze postrzeganie uczenia się, nauczania i szkoły w ogóle. 


JACEK PYŻALSKI
doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań. Poznałem go na IATEFL Poland 2016, następnie brałem udział w warsztatach, które prowadził na Konferencji Edukacja-Innowacja 2016.  Warto choć raz wybrać się na jego prelekcję. 


MAŁGORZATA TARASZKIEWICZ
psycholog edukacyjny, neurometodyk, ekspert ds. analityki edukacyjnej (diagnozy strategii uczenia się dzieci i dorosłych). Autorka i współautorka ponad 30 poradników edukacyjnych z zakresu nowoczesnej metodyki nauczania, bezpieczeństwa w szkole, wspierania rozwoju talentów. Jest częstym gościem szczecińskich konferencji, więc jest szansa się z nią spotkać bez ruszania się z miasta. 


AGNIESZKA STEIN
psycholog dziecięcy związany z nurtem Rodzicielstwa Bliskości. Autorka dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat.  Doradca współpracujący z nauczycielami, pomagający  rozwijać się im zawodowo.


ANDRÉ STERN

ekspert w dziedzinie alternatywnych metod kształcenia pracuje z nauczycielami, szkołami, uniwersytetami, stowarzyszeniami, a także rodzicami na całym świecie. Jest przewodniczącym Instytutu Arno Sterna (Institut Arno Stern), a także przewodniczącym inicjatywy Mężczyźni Przyszłości. 


JEREMY HARMER
autor publikacji na temat metodologii nauczania języka angielskiego jako języka obcego.  Wykładowca i prelegent, którego można czasem spotkać na konferencjach w Polsce.  Jego książka The Practice of English Language Teaching to biblia dla każdego adepta sztuki nauczania języka angielskiego.


CHRISTINA LATHAM-KOENIG
współautorka jednej z najlepszych serii podręczników do nauki języka angielskiego English File. Jest metodykiem nauczania, wykładowcą i prelegentką wielu międzynarodowych konferencji.