prezi video

W czerwcu zeszłego roku pisałem o tym jak można próbować utrzymywać relacje podczas zdalnego nauczania. W tamtym poście wspomniałem o nagrywaniu krótkich filmików:

Próbuj witać się z uczestniczkami/uczestnikami jak najczęściej. Możesz nagrać krótki film, który wyślesz mailem lub udostępnisz w social media. Dzięki temu pokażesz im, że ci zależy, że są ważni. Z pewnością będzie to miało wpływ na morale grupy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od kilku dni testuję opcję wideo, którą dodało do swojej oferty Prezi, które jest przede wszystkim narzędziem do tworzenia nietuzinkowych prezentacji. Jednak, jak większość firm dostarczających narzędzia edukacyjne podczas pandemii, Prezi również wprowadza sporo innowacji. Przyznam, że Prezi Video nadaje się idealnie do wyżej wymienionego celu i daje wiele ciekawych możliwości. Jedną z nich jest tworzenie filmików z graficznymi nakładkami, dzięki czemu, wytłumaczymy zagadnienia czy zadania w sposób bardziej przejrzysty. Co ciekawe, Prezi Video automatycznie generuje transkrypcję ścieżki głosowej. Możesz to sprawdzić klikając w ikonę napisy. Poniżej moja wiadomość do grupy, która jedną z lekcji realizuje samodzielnie bez potrzeby logowania się do Zooma, ale pozostaje ze mną w kontakcie mailowym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s