muzeum cyfrowo

Podczas wizyty studyjnej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN miałem okazję poznać sposoby wykorzystywania przez edukatorów tej instytucji narzędzi EdTech.

Edukatorzy POLIN często sięgają po aplikacje do robienia quizów: Kahoot! czy Quizizz. Wykorzystują je pod koniec prac z grupami w celu utrwalenia i sprawdzenia poziomu przyswojenia informacji, z którymi pracowały uczestniczki i uczestnicy. EdTech pojawia się również na początku lub w trakcie spotkań jako narzędzie mające na celu zachęcić uczestniczki i uczestników do czynnego udziału w rozmowach i dyskusjach. Tu z pomocą przychodzi Mentimeter, narzędzie bardzo podobne do już opisywanego przeze mnie Ahaslides. Nieobce edukatorom są również generatory memów, puzzli, platforma do webinarów Zoom czy aplikacja Genial.ly.

Jednak to co najważniejsze w pracy ekipy działu edukacji POLIN to relacja z drugim człowiekiem. Dlatego też, narzędzia cyfrowe nie dominują, a są raczej dodatkiem do spotkań, zarówno tych w gmachu Muzeum, jak i tych wirtualnych. EdTech pełni tu funkcję wspomagającą. A cały czas poszukiwane są narzędzia zbliżające człowieka do człowieka, odzwierciedlające metody aktywizujące.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s