jamboard

Niedawno robiłem research różnych narzędzi pod kątem wykorzystania jako tablicy podczas nauczania zdalnego. Natrafiłem na wiele ciekawych propozycji, z których wybrałem jedną – Jamboard.

Jamboard to biała tablica cyfrowa od firmy Google, która zapewnia możliwość współpracy zespołom i klasom. Z mojego punktu widzenia to kluczowa funkcjonalność. Każda uczestniczka i każdy uczestnik spotkania online czy to podczas lekcji czy warsztatów organizowanych przez instytucję kultury może współtworzyć produkt finalny: patchwork, kolaż czy tablicę informacyjną i to wszystko bez konieczności logowania się – wystarczy udostępniony link z odpowiednimi uprawnieniami. Poniżej przykład od Victorii Lowe, nauczycielki z Nowego Yorku.

Pracując z Jamboardem można współpracować w dowolnym miejscu ponieważ działa na różnych urządzeniach od komputera przez tablet na smartfonie kończąc. Co można robić w Jamboardzie?

  • rysować różnymi długopisami i kolorami,
  • współpracować z innymi w tym samym czasie,
  • dodawać żółte karteczki, jakże przydatne przy burzy mózgów,
  • wstawiać zdjęcia, ilustracje i naklejki.

Krótki przewodnik po Jamboard w języku angielskim.

Inne aplikacje, które również umożliwiają współpracę wielu osób w tym samym czasie to: whiteboard.fi, Mural, Miro, Ideoflip, Aww App, Explain Everything. Oraz typowe białe tablice kontrolowane tylko przez prowadzącego: Open Sankore, ZenPen, Educreations.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s