sposób na zdalne

Czytając posty na różnych grupach nauczycielskich na temat zmęczenia ciała, bólów kręgosłupa i ogólnego napięcia mięśni, postanowiłem podzielić się z tobą kilkoma sprawdzonymi przeze mnie sposobami na radzenie sobie z brakiem ruchu w pracy zdalnej.

Wiadomo, że gdy tylko jest sposobność, to najlepiej jest wyjść z domu do lasu, na łąkę. Pójść, gdzieś gdzie będzie można zdjąć maseczkę czy przyłbicę i odetchnąć na osobności świeżym powietrzem. Jednak podczas krótkiej przerwy między lekcjami nie ma na to czasu. Zatem co można zrobić by zadbać o swoje ciało w domu? Oto co ja robię.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

STANOWISKO PRACY
Jeśli nie posiadasz wygodnego fotela, to spraw sobie poduszkę pod lędźwie. Ja od lat korzystam z poduchy lędźwiowej od firmy Qmed. Kupiłem ją na wyjazdy autokarowe na obozy snowboardowe, a teraz przydaje mi się podczas pracy zdalnej.

Jeżeli korzystasz z laptopa, to pewnie cały czas siedzisz zgarbiona/zgarbiony. Ja sprawiłem sobie zewnętrzy monitor i klawiaturę. W sumie sama klawiatura załatwi sprawę, jeśli umieścisz laptopa trochę wyżej, tak aby ekran był na wysokości twojego wzroku.

RUCH
Podczas krótkich przerw ograniczam się do wykorzystania Trickboarda. Jest to deska na wałku, która poprawia koordynację, zdolności motoryczne oraz podnosił czucie własnego ciała. Czasem chwytam ciężarki i podnoszę je nad głowę.

Dodatkowo regularne wykorzystywanie deski poprawia propriocepcję, czyli odczuwanie własnego ciała bez patrzenia na nie oraz czucie głębokie. Trickboard to jedyny sprzęt w moim domu, z którego korzysta każda członkini/każdy członek mojej rodziny. Zobacz krótkie wideo od fizjoterapeuty.

Jeśli nie do końca zdajesz sobie sprawę z zagrożeń płynących z pozostawania przez długi czas w pozycji siedzącej, to obejrzyj tę animację od TED ED. Jeśli nie znasz za dobrze angielskiego, włącz napisy w wybranym przez siebie języku (masz ponad 30 do wyboru).

Zdjęcia dzięki uprzejmości Trickboard Polska. Zostałem poproszony o zwrócenie Twojej uwagi na fakt, że na rynku są podróbki, które są niebezpieczne dla użytkowników np. wałki puste w środku z rury
PCV.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s