quizlet dla kultury

Aplikacja do nauki, quizlet jest już dobrze znana nauczycielkom i nauczycielom na całym świecie (50 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie)*. Sądzę, że może się ona stać również przydanym narzędziem dla edukatorek i edukatorów z instytucji kultury.

Gdy uczestniczki i uczestnicy warsztatów opuszczają gmach instytucji kultury, często wychodzą ze wspaniałymi wspomnieniami i wypiekami na twarzy. Sądzę, jednak, że można dać im coś z czego będą mogli skorzystać w domu, a co nie będzie generowało kosztów dla instytucji. Mianowicie, edukatorka/edukator mogą przygotować zestaw pojęć związanych z tematyką spotkania. Poza zwyczajną listą pojęcie – definicja, można dodać zdjęcie lub rysunek, na którym zaznaczamy elementy, na których chcemy skupić uwagę dzieci lub młodzieży (sekcje instrumentów w orkiestrze symfonicznej, części składowe sceny teatralnej czy narzędzia artysty plastyka). Dzięki temu nieskomplikowanemu i taniemu rozwiązaniu, wyposażymy osoby biorące udział w naszych warsztatach w coś do czego będą mogły wracać bez końca, w dogodnym dla siebie czasie, na dowolnym urządzeniu. Czytaj więcej o Quizlecie.

Kolejnym pomysłem jest wykorzystanie funkcjonalności quizlet live, gdzie uczestnicy spotkania stają w szranki podzieleni na grupy. Tutaj znów będzie potrzebna wcześniej przygotowana lista terminów z definicjami. Podczas rozgrywki drużyny mają za zadanie wybrać odpowiednie definicje opisujące dane słowo i odwrotnie. Za każdym razem na ich ekranach pojawi się jeden ten sam wyraz/definicja, ale tylko jedna osoba będzie miała prawidłową odpowiedź. Zatem wszystkie członkinie oraz wszyscy członkowie grupy są pytani o to samo, ale tylko jedna/jedne z nich ma rozwiązanie. Wygrywa drużyna, która pierwsza udzieli wszystkich poprawnych odpowiedzi. Każdy błąd zeruje postęp i trzeba zaczynać od początku – jest to element nauki. Czytaj więcej o Quizlet Live.

*Quizlet Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s