Kahoot! dla kultury

Kahoot! to strona i aplikacja, w której użytkownicy tworzą własne quizy dla innych użytkowników. Cieszy się popularnością wśród nauczycieli i edukatorów, a dzieci oceniają Kahoot! 4 na 5*.

Ta aplikacja wspomaga także edukatorów pracujących w instytucjach kultury. Uczestniczki i uczestnicy muszą mieć przy sobie urządzenie mobilne, żeby wziąć udział w takim quizie.

Kahoot! może pojawić się na każdym etapie spotkania. Na początku można sprawdzić jaka jest wiedza wejściowa uczestniczek i uczestników; na końcu można sprawdzić ile pamiętają.

Rozwiązując quiz każda osoba odpowiada na pytania indywidualnie lub jako członek grupy (dwa tryby rozgrywki). Jest to test wyboru czyli jeden z łatwiejszych sposobów, jeśli chodzi o sprawdzanie poziomu wiedzy, ponieważ polega na rozpoznawaniu, a nie produkowaniu treści. Emocje i poziom satysfakcji podczas grania w Kahoot! są bardzo wysokie. Podobnie poziom motywacji.

Przykładem wykorzystania tego narzędzia jest plan lekcji języka angielskiego, który przygotowałem na zlecenie Filharmonii w Szczecinie, zawierający elementy blended-learning i CLIL. Kahoot! pojawia się jako podsumowanie spotkania po słuchaniu, czytaniu, dyskusjach. Pytania dotyczą wszystkich treści, które zostały poruszone na lekcji: instrumenty muzyczne, rejestry dźwięków.

Poniżej screen-cast, który pokazuje jak wygląda taki quiz, oraz link do samego quizu.

* Common Sense Media: Kid reviews for Kahoot! (dostęp 11.09.2020)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s