SARS-CoV-2 Dziennik: Tygodnie 10, 11, 12.

dnia

Wszystko zaczyna się powoli zlewać. Tygodnie zaczynają być takie same. Praca, rodzina, psy. Aktywności są mniej więcej takie same. Dlatego nie było wpisów poświęconych tygodniowi 10. i 11. Jednak tydzień 12. przyniósł pewne zmiany.

Główną zmianą był egzamin na koniec ósmej klasy, na który zostałem wysłany z ramienia mojej macierzystej szkoły. Przez pierwszą godzinę zastanawiałem się po co Ministerstwo Edukacji Narodowej przeprowadza ten sprawdzian… Uczennice i uczniowie przez ostatnie dwa miesiące nie mieli zajęć, a tylko lekcje zdalne. W większości szkół liczba spotkań na żywo była znikoma. Kadra głównie przesyłała zdania do zrobienia. Mało było możliwości konsultowania się z nauczycielem uczącym danego przedmiotu. Poza troskami związanymi z epidemią dołożono młodzieży stresu egzaminacyjnego, który w tej wyjątkowej sytuacji oddziaływał silniej. Stąd moje rozmyślania na zasadnością tego egzaminu? Co by się stało, gdyby się nie odbył? Matury… to co innego, choć IB odwołało maturę międzynarodową w tym roku i świat się nie zawalił.

To o czym myślałem podczas drugiej godziny nie nadaje się na tego bloga. Głównie zastanawiałem się nad nagonką na osoby nieheteronormatywne, a że myśli moje przypominały błoto, które nanosimy do domu na butach, pozwolę sobie na ich pominięcie.

To już ostatni post zatytułowany SARS-CoV-2 Dziennik i mam nadzieję, że nie będzie potrzeby do wracania do tego wątku. #StaySafe #BeKind #KeepMakingRainbows

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s