bezpieczne lekcje online

Rzecznik Praw Obywatelskich wydał ostatnio broszurę, w której zawarte są wytyczne na temat prowadzenia bezpiecznych zajęć w internecie.

Poradnik zawiera sugestie i porady, które mogą pomóc nam wszystkim w prowadzeniu zajęć przez internet. Znajdziesz w nim informacje m.in na temat zasad, które warto ustalić z uczennicami i uczniami; edtechu; tego, co robić, gdy zasady zostaną złamane; praw nauczycieli pracujących zdalnie.

Jeśli chodzi o edtech, to informacje zawarte w tej broszurze głównie skupiają się na kryteriach doboru narzędzi, tak aby zminimalizować ryzyko. Jeśli ktoś szuka tam listy aplikacji, to się zawiedzie. Jednak jeśli zastosuje się do wytycznych podczas wybierania tych narzędzi, to zwiększa szanse na zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz uczestniczkom i uczestnikom spotkania. Te sugestie są jak najbardziej trafne.

Zaproszenia powinny być wysyłane tylko do uczennic i uczniów z danej klasy, a uczestnictwo możliwe tylko po podaniu pełnego imienia i nazwiska przy logowaniu. Możesz jeszcze ograniczy uczestnictwo tylko do osób, które otrzymały od ciebie zaproszenie, i nawet gdy ktoś trzeci otrzyma od ucznia lub uczennic link, to nie będzie mógł się zalogować. Musisz ustawić możliwość wyciszania mikrofonów uczestników przez prowadzącego, bez możliwości ich samodzielnego włączania. To tylko kilka z porad zawartych w poradniku.

Cały poradnik znajdziesz na stronie internetowej biura RPO.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s