zoom a praca w grupach

Praca online z całą grupą jest dość wymagająca. Można za pośrednictwem różnych narzędzi jak Zoom organizować spotkania poświęcone czytaniu, słuchaniu, nauce pisania, przekazywaniu wiedzy w formie wykładu, ale jeśli w grupie jest więcej niż kilka osób aktywne uczestnictwo tychże staje się praktycznie niemożliwe.

Zoom ma na to rozwiązanie. Jednak nie jest ono tak oczywiste, gdyż nie widać go w panelu po rozpoczęciu spotkania. Może być widoczne, ale najpierw my jako gpospodarze musimy wykonać pracę. Funkcja nazywa się Breakout Rooms.

Po zalogowaniu przez www, kliknij w napis MY ACCOUNT.

Następnie przejdź do ustawień (Settings).

Po wykonaniu tej czynności zobaczysz niewielkie menu poświęcone spotkaniom. Kliknij w ustawienia „podczas spotkania” (InMeeting Advanced).

Pierwszą z opcji, które zobaczysz to właśnie BREAKOUT ROOMS. Włącz tę opcję. Dzięki temu będziesz widzieć w dolnym menu podczas spotkania ikonkę umożliwiającą podzielenie uczestników na grupy. Będziesz mogła/mógł zrobić to ręcznie, albo pozwolić, aby Zoom zrobił to automatycznie za Ciebie.

Gdy już włączysz Breakout Rooms, wszyscy uczestnicy zostaną tam przeniesieni i znikną z okna głównego spotkania, a Ty będziesz mogła/mógł zaglądać do każdego z pokoi kiedy tylko zechcesz.

Wiem, że jest obecnie sporo kontrowersji wokół tej aplikacji. Padła ona ofiarą swojego sukcesu. Prowadzone są prace nad łataniem luk w zabezpieczeniach i jeśli zdecydujesz się zostać z zoomem, to na pewno zakochasz się w Breakout Rooms.

4 Komentarze Dodaj własny

 1. EJ pisze:

  Od tygodni próbowałam znaleźć te nieszczęsne „podpokoje” … doszłam do wniosku, że może są dostępne tylko w płatnej wersji. Przypadkiem trafiłam w to miejsce i okazało się, że podążając za właściwymi instrukcjami jestem w stanie podzielić grupę na mniejsze podgrupy. Ogromnie DZIĘKUJĘ!!! 🙂

  Polubienie

  1. Dziękuję bardzo. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś jeszcze, co może Ci się przydać. Pozdrawiam.

   Polubienie

 2. Julia pisze:

  uff – dziękuję za klarowne wyjaśnienie!

  Polubienie

  1. Proszę bardzo. Za chwilkę Zoom będzie bardzo pomocny w całej Polsce.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s