lekcja dla filharmonii

Kilka miesięcy temu wpadłem na pomysł stworzenia dedykowanego Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie scenariusza lekcji języka angielskiego. Udałem się z planszami na spotkanie z panią dyrektor Dorotą Serwą, które zakończyło się sukcesem. Dostrzeżono w nim wartość i tak na na zlecenie i przy wsparciu  Filharmonii i jej pracowników przygotowałem lekcję języka angielskiego na temat dźwięku. Opiera się ona o złożenia blended learning i CLIL oraz wykorzystuje materiały autentyczne.

CLIL to  Content and Language Integrated Learning i dotyczy zintegrowanego kształcenia przedmiotowo – językowego opartego na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego. Przy wykorzystaniu języka obcego uczymy innych zagadnień. Bardzo chciałem, aby ta lekcja poszerzała zarówno wiedzę na temat dźwięku, jak i żargonu z nim związanego.  Na lekcję składają się dwie główne części: słuchanie – wideo, w którym maestro Rune Bergmann, Dyrektor Artystyczny Filharmonii w Szczecinie, opowiada o tym jak pracuje z orkiestrami w różnych przestrzeniach oraz tekst na temat obcowania z dźwiękiem stworzony dzięki rozmowom z panią Dorotą Serwą, Wawrzyńcem Szwają – realizatorem dźwięku z Radia Szczecin oraz Maciejem Cybulskim DJ-em.

Blended learning to mieszana (zintegrowana, hybrydowa) metoda kształcenia, łącząca tradycyjne metody nauki (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie za pomocą komputera.  Do lekcji dołączone są dwa zestawy słownictwa na Quizlecie oraz quiz na Kahoot! sprawdzający ile uczniowie z lekcji zapamiętali.

Cały scenariusz w języku angielskim, karty pracy dla uczniów, słuchanie, dodatki i linki do aplikacji znajdziesz poniżej. Może się przydać jako urozmaicenie spotkań online w tych trudnych czasach.

ALL ABOUT SOUND – COMPLETE LESSON PLAN

Za teaser niech posłuży wideo na podstawie, którego przygotowałem zadanie na słuchanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s