socrative

Jeśli wciąż poszukujesz sposobu do testowania wiedzy swoich uczennic i uczniów, to może zainteresuje Cię dość proste narzędzie webowe – Socrative. Dzięki jego funkcjom będziesz mogła/mógł przeprowadzić sprawdzian według swoich oczekiwań. 

Za pomocą Socrative możesz tworzyć testy przy wykorzystaniu swojego smartfona, tabletu lub komputera. Układając pytania możesz wybrać spośród trzech rodzajów: prawda/fałsz, wielokrotny wybór oraz krótka odpowiedź pisemna. 

Gdy test jest już gotowy, możesz zdecydować w jaki sposób uczestniczki i uczestnicy mają go wykonać: 

  • instant feedback (natychmiastowa informacja zwrotna), gdzie uczniowie nie mają wpływu na kolejność pytań i nie mogą poprawiać odpowiedzi, a wyjaśnienia pojawiają się po każdym pytaniu;
  • open navigation (otwarta nawigacja), gdzie uczniowie mogą odpowiadać na pytania w dowolnej kolejności oraz zmieniać odpowiedzi przez zakończeniem testu;
  • teacher paced (befer ustala tempo), gdzie Ty w pełni panujesz nad sytuacją.

A teraz bardzo ważna kwestia. Istnieją dwie aplikacje Socrative – dla nauczyciela i dla uczniów, które są dostępne na systemy ChromeOS, iOS, i Android. Ta pierwsza służy do tworzenia testów i ich przeprowadzania, a ta druga do udzielania odpowiedzi. I co ważne, uczniowie nie muszą się logować, wystarczy, że znają nazwę pokoju (room), w którym odbędzie się test. 

Poniżej znajdziesz mój test z idiomów i przysłów stworzony na podstawie zestawów na Quizlecie:

Jeśli nurtują Cię jakieś pytania związane z tą aplikacją, odpowiedzi na nie znajdziesz na stronie z poradami zespołu Socrative. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s