tworzenie sześcianów

dnia

Niedawno  pisałem o wykorzystaniu na lekcjach kości opowieści – Story Cubes. Dziś podobny temat, ale dla tych, którym szkoła nie zwraca pieniędzy za materiały lub, których najnormalniej na nie nie stać. 

Jest takie miejsce w Internecie, gdzie można przygotować kość, która spełni Twoje oczekiwania. Kość, która będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Na stronie organizacji READ WRITE THINK znajdziesz generator sześcianów, który pozwoli Ci stworzyć kość, która będzie wspomagała powtórkę najnowszej gramatyki, słownictwa lub wprowadzi uczennice i uczniów w temat lekcji.

Kiedyś wykorzystałem to rozwiązanie podczas lekcji o kosmosie. Grupa była spora, a kości Story Cubes Intergalactic są tylko 3 w zestawie. Musiałem coś wymyślić i tak wpadła mi w ręce wymieniona już strona.  Przy tworzeniu kości sami decydujemy co chcemy wpisać: pytanie z sugestią rozpoczęcia zdania (wymuszenie użycia konstrukcji), kategorie do powtórki słownictwa, pytania pod dyskusję, itp. Może być ciekawie, zwłaszcza jeśli pozwolisz wychowankom wyciąć i posklejać kości, z których będą korzystać. Możesz również pozwolić im wymyślić pytania, co jest jeszcze bardziej pożyteczne.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s