catena

Od kilku dni nie mogę przestać grać. Catena wciąga jak wir wodny. Jeśli chcesz sprawić, aby Twoje uczennice i Twoi uczniowie odkryli powtórkę angielskiego słownictwa na nowo, w formie, która jest im bardzo bliska, to opowiedz im o tej aplikacji.

Rozgrywka w Catenie polega na wpisywaniu wyrazów zaczynających się od ostatnich liter słowa, które właśnie wpisał przeciwnik. Im więcej liter zostanie wykorzystanych, tym bliżej zwycięstwa się jest. Zerknij na zrzuty z ekranu mojego smartfona. Starałem się pokazać jak to wygląda. Na przykład ze słowa MANAGER wziąłem sobie GER i wpisałem GERMAN, następnie przeciwnik wykorzystał MAN i wpisał MANUAL itd.

W Catenę można grać samemu lub z innym użytkownikiem posiadającym już aplikację, można też zaprosić kogoś za pośrednictwem wiadomości SMS. Podczas trybu solo, to użytkownik decyduje na jakim poziomie trudności będzie grał z AI. Jedynym minusem tej aplikacji, który widzę póki co, to reklamy w darmowej wersji.

Sądzę, że jeśli masz w klasie „fastfinisherów” czyli osoby, które zawsze rozwiązują zadanie szybciej od pozostałych, to możesz ich zachęcić do zainstalowania tej gry i do rozwijania umiejętności przywoływania słów z pamięci. Ich hipokampy rozgrzeją się do czerwoności, bo to one odpowiadają za ten proces.

2 Komentarze Dodaj własny

  1. Mr P pisze:

    A link można prosić? Bo sklep Google ma sporo ilość apek o tej nazwie.

    Polubienie

    1. Rzeczywiście jest póki co tylko na iOSa

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s