canva

dnia

Nauczyciel w polskiej szkole zajmuje się całą furą spraw, które z nauczaniem mają niewiele wspólnego. Sam tego doświadczyłem nieraz na własnej skórze. Pewnego roku poza pracą na lekcjach zostałem dociążony przez dyrektora funkcjami opiekuna samorządu uczniowskiego oraz koordynatora ds. promocji szkoły, a także prowadziłem dwa zespołów ds. ewaluacji. W ramach tych zadań,  niejednokrotnie musiałem przygotowywać grafiki na social media i www oraz poligrafię – ulotki, plakaty, identyfikatory itp. 

Niewiele bym wskórał bez moich doświadczeń pozaszkolnych z pracy w mediach czy strefach coworkingowych. Dzięki znajomości prostego narzędzia – Canva, mogłem stworzyć wiele ciekawych projektów zarówno dla szkoły, jak i na potrzeby tego bloga. Serwis ten jest darmowy, oferuje dostęp do wielu szablonów, zdjęć i grafik. Oczywiście istnieje opcja dokupienia dostępu do większej liczby materiałów. Użytkownik znajdzie na Canvie samouczek, dzięki któremu pozna podstawy eleganckiego i schludnego projektowania graficznego. Oczywiście nikt po tym nie zostanie grafikiem, ale będzie mógł tworzyć ładne rzeczy na potrzeby swoich lekcji czy szkoły.

Ostatnio Canva zmieniła się nieco, a wraz ze zmianą doszły projekty dla edukacji. Gorąco polecam sprawdzenie możliwości tego narzędzia. Nic co przygotowujesz na lekcje nie będzie już takie samo… Jeszcze jedno. Istnieje mały minus Canvy – nie posiada ona polskiej wersji językowej.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s