rentgen otwartych zasobów

dnia

Właśnie ukończyłem kurs dla nauczycielek i nauczycieli zatytułowany „Rentgen Otwartych Zasobów” organizowany przez Centrum e-Learningu AGH w Krakowie, na którym wraz z innymi uczestniczkami i uczestnikami poznałem źródła Otwartych Zasobów Edukacyjnych, rodzaje licencji Creative Commons oraz nauczyłem się jak z nich korzystać. Przy okazji poznałem sporo ciekawych aplikacji. 

O tym jakie są licencje Creative Commons można się dowiedzieć z grafiki, którą przygotował  Piotr Chuchla, a którą ja otrzymałem podczas kursu. Jest to świetne podsumowanie, ale zdaję sobie sprawę, że to trochę mało. Więcej można poczytać na stronie CC.

Plakat – Licencje CC | CC BY-SA | Piotr Chuchla

Aby uniknąć kradzieży intelektualnej lub ochronić swoje utwory, warto zapoznać się z rodzajami licencji oraz sposobem ich wykorzystywania i łączenia. W tym celu autorzy kursu przedstawili uczestniczkom i uczestnikom poniższy film.

Bardzo chciałbym podziękować ekipie Centrum e-Learningu AGH za ten kurs. Dzięki zdobytej wiedzy będę szerzył wśród wychowanków informacje na temat licencji Creative Commons.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s