program szyty na miarę

Podczas konferencji „Słyszysz dobre dźwięki?” organizowanej przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, która odbyła się w inspirującym gmachu tej instytucji 21 lutego 2019 roku, miałem przyjemność podzielić się z nauczycielkami i nauczycielami swoim podejściem do prowadzenia ciekawych i zajmujących lekcji języka obcego. 

Uważam, że takie lekcje powinny opierać się na założeniach CLIL (Content and language integrated learning) oraz na materiałach autentycznych. Stąd tytuł prelekcji: Program szyty na miarę. Edukacja muzyczna site-specific jako forma nauki języków obcych w ujęciu CLIL. Poza prezentacją uczestniczki i uczestnicy mieli okazję premierowo wziąć udział w lekcji języka angielskiego dotyczącej dźwięku, którą miałem przyjemność przygotować dla Filharmonii, zobaczyć przykłady wykorzystania materiałów autentycznych, a także poznać narzędzia edtech.

Poniżej prezentacja i linki do narzędzi, o których już wcześniej pisałem na tym blogu, a które pojawiły się podczas spotkania.

A tutaj relacja z konferencji.

Quizziz, Quizlet, Kahoot!, Materiały autentyczne, Lekcja o Bundestagu, Twitter, Play-Doh, Powrót energii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s