pomysł na rozgrzewkę

dnia

Nieodzownym elementem każdej lekcji języka obcego jest rozgrzewka (po angielsku WARMER). Dziś chcę się z Tobą podzielić moim najnowszym pomysłem na ten etap spotkania z uczniami, który związany jest z grą towarzyską – Gra na Emocjach.

Gra na emocjach polega na zadajesz pytań zaczynających się od „Jak się czuję gdy…”, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Gracz, który zadał pytanie wybiera tę kartę, która najlepiej oddaje jego emocje. Gracz, który ją wyłożył, zdobywa punkt. To tyle jeśli chodzi o tę banalną, ale jakże wciągającą i zabawną grę.

Co z nią zrobić na lekcji. Przyszły mi do głowy trzy warianty:

  1.  Można zaprosić ochotnika, który odpowie na zadane przez nas pytanie, a każdy członek grupy wybierze z rozdanych  kart jedną, z piktogramem najlepiej oddającym uczucia pytającego. Następnie zadający wybierze kartę i wyjaśni dlaczego. Sekwencję powtarzamy kilka razy prosząc uczniów o wymyślenie kolejnych pytań.
  2. Można zapisać pytanie na tablicy i przymocować magnesami do niej 9 piktogramów, a  uczniów poprosić o to, aby zapisali swoje imiona na samoprzylepnych karteczkach i przylepili je przy odpowiednim piktogramie. Następnie pytamy o motywacje przy wyborze obrazka.
  3. Można po prostu wspólnie zagrać w tę grę używając do komunikacji języka obcego.

I jeszcze na koniec kilka propozycji pytań:
Jak się czujesz, gdy jest poniedziałek rano?
Jak się czujesz, gdy dostajesz kawę za darmo?
Jak się czujesz, gdy nie masz nic zadane?
Jak się czujesz, gdy jedziesz z przyjaciółmi na weekend?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s