edpuzzle

Każdy z nas wykorzystuje, w mniejszym lub większym stopniu, wideo na lekcji. (Jeśli tego nie robisz, to pora rozpocząć przygodę z tym medium). Dzięki dostępności technologii w większości szkół nauczyciele mają dostęp do rzutnika i laptopa lub komputera stacjonarnego. Można z nich korzystać bardziej efektywnie podczas spotkań z uczniami. Dziś o tym jak zmienić filmy z serwisu YouTube w lekcję lub zadanie domowe.

Edpuzzle to przeglądarkowa  aplikacja umożliwiająca prostą edycję filmu, dodawanie pytań, wstawianie komentarzy oraz sprawdzanie czy uczniowie rozumieją prezentowane treści. Wystarczy wybrać film lub wgrać swój, przyciąć go, wprowadzić swoje treści, a nawet dograć własny komentarz audio. Można również, podobnie jak w Kaizenie i Quizlecie, stworzyć klasę i monitorować postępy grupy.  Aplikacja dostarcza informacji na temat tego czy w ogóle film został obejrzany,  ile razy dana sekcja była odtwarzana oraz czy oglądający zrozumiał zawarte w nich treści. Dodatkową zaletą Edpuzzle jest to, że to wychowankowie decydują w jakim tempie się uczą.

Minusem tej aplikacji jest interfejs, któty jest dostępny tylko w języku angielskim. Sądzę, jednak, że znajdziesz jakiegoś życzliwego anglistę, który przeprowadzi Cię przez proces tworzenia ciekawych lekcji i zadań domowych.

Tutaj jedna z moich lekcji z wykorzystaniem Edpuzzle:

https://edpuzzle.com/embed/media/59cc137f5b4cc6404d3fae03

Krótki film o tym jak działa aplikacja:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s