classdojo aplikacja na telefon

dnia

Ekipa ClassDojo  poprawiła aplikację na telefon. Jest w niej znacznie więcej opcji, które do tej pory były dostępne tylko w wersji przeglądarkowej . Okazuje się, że jest ona idealna dla leniwych lub zmęczonych nauczycieli…

O działaniu ClassDojo  już kiedyś pisałem, ponieważ często korzystam z tej aplikacji w codziennej pracy z młodzieżą. Ma ona swoje zalety, ale też wady. I nie można jej, jak żadnej  innej metody czy narzędzia, wykorzystywać bezrefleksyjnie i zawsze.

Tym razem nie o samym systemie punktowym, ale o narzędziach, z których i tak korzystamy na lekcjach. ClassDojo udostępniło wraz z nową wersją aplikacji mobilnej, Toolkit czyli zestaw narzędzi. Znajdziesz wśród nich timer, losowe wybieranie ucznia do wykonania zadania lub udzielenia odpowiedzi, dzielenie danej klasy w pary i grupy, miernik poziomu hałasu (może być przydatny w przypadku konkursu i badania reakcji publiczności na prezentowane przez uczestników talenty, umiejętności itp.), wysyłanie do uczniów instrukcji do zadania, publikacje ogłoszeń oraz odtwarzacz muzyki?.

Z niektórych funkcji korzystam na każdej lekcji. Może i Tobie coś się przyda?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s