podsumowania

dnia

Nadszedł koniec roku szkolnego. Dobrze wykorzystać ten czas na refleksję i planowanie pracy w przyszłym. Warto zastanowić się jakie zmiany chcesz wprowadzić, dzięki temu będziesz mógł się lepiej przygotować do przyszłych zajęć. Przecież praca z młodzieżą, to nie tylko realizacja podręcznika.  

Zawsze w czerwcu dokonuję ewaluacji mojej pracy z grupami. Przeglądam swoje notatki z wideo-analiz, oceniam zrealizowane i niezrealizowane pomysły na lekcje, a także proszę moich uczniów o pomoc. Przygotowuję dla nich ankietę, dzięki której dowiaduję się jak oceniają moją pracę, mnie jako nauczyciela, a także czego oczekują od naszych wspólnych spotkań w przyszłym roku szkolnym.  Tegoroczna ankieta zawierała 17 pytań dotyczących rożnych aspektów lekcji i pracy m.in.  o to czego powinienem robić mniej na lekcjach, a czego powinno być znaczenie więcej, o przydatność pewnych projektów, o poczucie bezpieczeństwa na moich lekcjach itp. Wszystkie pytania w języku angielskim znajdziesz poniżej.

Wyniki tej ankiety pokrywają się z moimi  odczuciami i wnioskami. Czeka mnie sporo pracy, ponieważ nie wszyscy moi uczniowie są w pełni zadowoleni z naszej współpracy.  A ja wolę równać w górę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s