powtórka materiału

Wszyscy nauczyciele zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest powtarzanie materiału z ostatniej lekcji. Chodzi o budowanie mostów, które łączą znane z nieznanym. Sposobów na to jest wiele. Jednak najczęściej nauczyciele wybierają „wejściówkę”. A szkoda.

Ostatnio przerabiałem z grupą na poziomie C1 rzeczowniki i przymiotniki złożone. Pojawiło się wiele nowych słów. Postanowiłem połączyć powtórkę z dzieleniem uczniów na grupy w celu zaoszczędzenia czasu. Przygotowałem dla nich pary wyrazów, które po połączeniu dają rzeczowniki i przymiotniki złożone. Każdy uczeń otrzymał jeden wyraz na początku lekcji. Miał za zadanie znaleźć brakującą cześć swojego wyrażenia. W ten sposób udało nam się zrobić dwie rzeczy na raz: powtórkę słownictwa oraz dobieranie w pary.

Następnie wszyscy usiedli. Szybko sprawdziliśmy poprawność. Wszystkie wyrażenia zostały zapisane na tablicy, a potem wyświetliłem im na rzutniku zdania, do których mieli dopasować zwroty z tablicy. Wszystko zajęło nam może 7 minut.

Zobacz jak wyglądały pary wyrazów oraz zdania przygotowane na podstawie kursu MacMillana Gateway 5 Plus C1. Jeśli uczysz z tej książki, to mogą Ci się one przydać. Pobierz sobie śmiało.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s