przestrzeń dla nauczyciela

Na początku kwietnia odbędzie się w Warszawie konferencja dla nauczycieli, dyrektorów szkół i wszystkich osób zaangażowanych w edukację organizowana przez Fundację Familylab Polska, która jest członkiem Familylab Association, stowarzyszenia założonego przez Jespera Juula i jego współpracowników w Europie.

Celem tej konferencji będzie stworzenie przestrzeni dla nauczycieli, w której będą mogli dokonać refleksji nad swoim miejscem w klasie, a także dostarczenie im narzędzi do skutecznego namysłu nad ich relacjami z uczniami. Generalnie chodzi o kreowanie lepszego środowiska do nauki, co skutkuje większą satysfakcją z pracy z dziećmi i młodzieżą.

Podczas tej jednodniowej konferencji będzie można spotkać się z duńską psycholożką i terapeutką rodziną, Helle Jensen, która przez wiele lat pracowała z Jesperem Juulem nauczając kompetencji relacyjnych, zasad poradnictwa rodzinnego oraz terapii w wielu krajach Europy. Helle Jensen była jedną z liderek przemian współczesnego paradygmatu nauczania w szkołach skandynawskich.

Frustracja i/lub irytacja często pojawia się podczas pracy w szkole, a dzięki wykładom Helle nauczyciele będą mogli dowiedzieć się, gdzie szukać ich źródeł oraz jak radzić sobie w sytuacjach niekomfortowych emocjonalnie, jednocześnie będą cały czas w kontakcie z wychowankami. Nastawienie – jak piszą organizatorzy – jest w takich chwilach kluczowe. Nastawienie, „zgodnie z którym konflikty są czymś naturalnym, a nie czymś, czego za wszelką cenę należy unikać. To nastawienie umożliwia nauczycielowi zajrzenie pod powierzchnię i rozważenie: co właściwie dzieje się z uczniem, co się dzieje ze mną, co dzieje się z naszą relacją?”

Mam nadzieję, że się spotkamy w Warszawie w Bibliotece Narodowej 8 kwietnia br.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s