bez dystraktorów

Praca na komputerze nie sprzyja w pełni poświęcaniu uwagi tylko jednej czynności. Mam tutaj na myśli pisanie wypracowania, referatu, raportu etc. Przyczyny są proste – mnogość otwartych okien w przeglądarce, a to zachęca facebook do zerknięcia na nowe powiadomienia albo twitter informuje o nowych wiadomościach. Znam to z autopsji. Sam mam z tym problemy. Podobnie mają niektórzy uczniowie. Możesz im pomóc w koncentrowaniu się na jednej rzeczy w bardzo łatwy sposób.

ZenPen to minimalistyczna strefa przeznaczona do pisania, w której można odciąć się od wszelkich internetowych dystraktorów i skupić się na pisaniu. Na tej stronie  można ustawić limit słów oraz wybrać tryb nocny (jak na zdjęciu poniżej) lub dzienny.

Dodatkowymi funkcjonalnościami ZenPen jest podstawowe formatowanie tekstu, a także wstawianie hiperłączy.  Po skończeniu pracy nad tekstem, można go szybko skopiować do  programu, który używamy na co dzień do pisania  lub zapisać na dysku.

Sądzę, że na pewno wśród Twoich uczniów znajdą się tacy, którzy skorzystają z opcji jakie daje ZenPen, i pewnie będą też tacy, którzy to od razu to odrzucą. Jednak myślę, że warto spróbować.

zen pen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s