quizlet live

Moja ulubiona aplikacja wspomagająca uczenie się na pamięć właśnie stała się jeszcze lepsza. Quizlet Live daje całkiem nowe możliwości. Dzięki niej na twarzach Twoich uczniów pojawią się uśmiech, grymas porażki czy wyraz sygnalizujący rywalizację i chęć wygranej.

Aby zagrać w Quizlet Live potrzebujesz minimum 6 uczniów. Po zalogowaniu, zostaną oni automatycznie przydzieleni do przypadkowych grup. Gdy zacznie się rozgrywka, każdy uczestnik zobaczy na ekranie słowo, do którego należy przyporządkować tłumaczenie. Na ekranach graczy pojawi się od 3-4 opcji. Jednak tylko jeden członek grupy będzie miał odpowiedź. Dlatego uczniowie muszą być uważni i muszą współpracować.

2

Narzędzie nadaje się do robienia powtórek, ale również do wprowadzania nowego słownictwa. Podczas rozgrywki, gdy ktoś zrobi błąd, cała grupa zaczyna od początku, a ich wynik się zeruje. Zatem, aby wygrać należy nauczyć się nowych wyrazów. Wyniki są widoczne cały czas na ekranie komputera nauczyciela, a w moim przypadku są rzucane na ekran, tak aby wszyscy widzieli je w czasie rzeczywistym. Poziom motywacji i zaangażowania wzrasta niesamowicie. W Pierwszy Dzień Wiosny chciałem zrobić moim grupom luźniejsze lekcje. Sądziłem, że będą chcieli pooglądać jakieś filmiki na kanale TED lub TEDed, a oni praktycznie jednogłośnie zakrzyknęli: ‚Quizlet Live!’.

1

Wypróbuj tę aplikację. Idę o zakład, że Twoi uczniowie będą Ci za to wdzięczni. I jest to istotne czy uczysz języka obcego czy nie, ponieważ QL nadaje się również do uczenia innych przedmiotów. Podaj dalej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s