o reformie, nauczaniu i ministrach w radiu

We wrześniu 2016 roku miałem przyjemność wrócić na stare śmieci – do studia Radia Szczecin. Tym razem nie w roli prowadzącego program, ale gościa. Wraz z dr Anną Gonerko-Frey, kierownikiem Katedry Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. Angelo Rellą z Katedry Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego, dr Pawłem Poszytkiem, dyrektorem generalnym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i  Przemysławem Łazaronkiem, nauczycielem i właścicielem Centrum Języków Obcych 1977 rozmawialiśmy o zmianach dotyczących nauki języków obcych, które szykuje MEN.

Impulsem do spotkania na antenie RS była idea płynąca z MEN, że po 12 latach nauki wszystkie dzieci mają mówić w obcych językach (patrz angielski). Nowe zasady i metody nauki, to jeden z elementów reformy oświaty. Najważniejszym pytaniem było: Jak i co zmienić aby nauczanie było powszechne i skuteczniejsze?
Była to dobra rozmowa, choć trochę mnie poniosło z peanami na temat mojej uczelni. Mówiąc o całym Uniwersytecie Szczecińskim miałem w głowie mój wydział, moją katedrę i moich wykładowców.
Całej rozmowy możesz posłuchać na stronie audycji RADIO SZCZECIN na wieczór.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s