dzielenie się

Od jakiegoś czasu jeżdżę na kongresy, konferencje, szkolenia i warsztaty. Z każdej takiej wycieczki przywożę sporo nowych pomysłów, rozwiązań, materiałów i kontaktów. Sądzę, że przyszedł najwyższy czas, aby się podzielić z koleżankami i kolegami z pracy swoim doświadczeniem. I tak kilka tygodni temu rozpocząłem cykl szkoleń pod tytułem  „IT w edukacji”.

Póki co oswoiliśmy aplikacje Quizlet i Canva. Aż miło było patrzeć ile radości sprawia nauczycielom nauka przez zabawę. Skoro oni się tak dobrze bawili, to ich uczniowie też będą czerpać radość z pracy z tymi aplikacjami. W planach mam jeszcze zaznajomienie moich belfrów z następującymi apkami: Kahoot! Edpuzzle, Kaizena czy Facebook i Google dla Edukacji.

Sądzę, że szalenie istotnym aspektem naszej pracy jest samodoskonalenie. Nie czekaj aż dyrekcja wyśle Cię na jakieś warsztaty czy szkolenia. Szukaj na własna rękę takich form, z których wyciągniesz jak najwięcej dla siebie i swoich uczniów. A potem dziel się swoją wiedzą i doświadczeniem, niech inni z tego czerpią. W końcu to uczniowie skorzystają z takiego układu najbardziej. A jak mówił slogan reklamowy UNITED NEGRO COLLEGE FUND „A mind is a terrible thing to waste.”

Już planuję kolejny cykl. Może coś o outdoorze, neurodydaktyce i relacjach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s