wyzwanie

Jednym ze sposobów na osoby, które mają tendencje do kończenia rozwiązywania zadań szybciej niż koleżanki i koledzy z grupy jest zapewnienie im dodatkowej pracy. Trzeba to zrobić zanim zaczną przeszkadzać i „rozwalać” pracę na lekcji. Ja póki co testuję jedno rozwiązanie – wyzwanie, które w gruncie rzeczy ma dwa zastosowania.

Przez cztery dni w tygodniu wkładam do kopert umieszczonych na tablicy korkowej zadania na poziomie C1. Każdego dnia inne. Zadania z poniedziałku znikają we wtorek rano itd. Uczniowie jeśli chcą, mogą wziąć udział w zabawie. Ten kto zbierze zadania z czterech dni i przyniesie w piątek rozwiązany komplet, zgłasza tym samym swój udział w wyzwaniu. W poniedziałek wywieszam informację jak komu poszło, a osobie z najlepszym wynikiem wręczam nagrodę. Dwa tygodnie temu był to pen drive, w zeszłym – film, a w kolejnym będzie to coś innego. Uczniowie nigdy nie wiedzą co dostaną.

Wracając do tak zwanych „fast finisherów” czyli osób, które często kończą prace z zdaniami na lekcjach szybciej niż reszta grupy, to możesz im po prostu wręczyć jedną z kopi z kopert i tym samym zająć ich czymś dopóki inni nie będą gotowi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s