kahoot!

Zbliżasz się z grupą do końca rozdziału w podręczniku. Już niebawem trzeba będzie zrobić powtórzenie, a następnie sprawdzian. Powtórzenie najczęściej przybiera formę kilku zadań na słownictwo i gramatykę przygotowanych przez wydawnictwo lub skopiowanych z innego źródła przez bardziej wybrednego nauczyciela. Jednak możesz zamienić to, co codzienne i powszednie na coś wyjątkowego, motywującego i zabawnego. Zamień kopie na Kahoot!

Kahoot! umożliwia zorganizowanie powtórki, podczas której każdy uczeń odpowiada na pytania indywidualnie, lub jako członek grupy (dwa tryby rozgrywki do wyboru). Jest to test wyboru czyli jeden z łatwiejszych sposobów, jeśli chodzi o testowanie, ale nie w tym rzecz.

W przypadku moich grup, to uczniowie sami przygotowują zestawy pytań powtórkowych ze słownictwa i gramatyki. Posiadamy wspólny login/konto. Po przygotowaniu zestawu uczeń informuje mnie o tym fakcie, a ja sprawdzam ów zestaw pod kątem poprawności ortograficznej i merytorycznej. Dzięki temu ja mam trochę mniej  pracy, a uczeń staje się bardziej samodzielny i poznaje materiał lepiej. A grupa wspólnie powtarza materiał.

Emocje i poziom satysfakcji podczas grania w Kahoot! są bardzo wysokie. Podobnie poziom motywacji. Jeśli Twoi uczniowie są zewnątrzsterowni (lepiej, żeby nie byli), to możesz podnieść ich motywację dając najlepszej trójce oceny do dziennika (lepiej nie, bo to ma być zabawa i nauka, i nie chodzi tu o nagrody).

Nasze zestawy znajdziesz, wyszukując w Kahoot! nasz login: odbelfra.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s