uczenie się na pamięć

Quizlet jest bardzo przydatnym narzędziem webowym do uczenia się na pamięć. Ma wiele zastosowań. Jest bardzo przydatny zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Tutaj każdy może tylko wygrać. 

Uczniowie mogą tworzyć własne listy słownictwa lub dołączać do klas z zestawami przygotowanymi przez nauczyciela.

Istnieje pięć trybów uczenia się: flash cards (fiszki), learn (nauka), speller (literowanie), scatter (rozsypanka) oraz space race (wyścig). Aplikacja informuje uczącego się o postępach, wyrazach, które należy jeszcze poćwiczyć, a nawet mówi wyrazy z listy. Stworzone zestawy mogą być tworzone, modyfikowane i wykorzystywane do nauki za pomocą komputera, tabletu oraz smartfona.

quizlet fiszki

Quizlet jest narzędziem darmowym, jednakże więcej ciekawszych opcji jest dostępnych wtedy, gdy zapłacisz za lepsze konto. Konta Plus i Teacher kosztują odpowiednio $15 i $25 rocznie.

quizlet konta

Sądzę, że najlepszym sposobem poznania Quizleta jest wypróbowanie go. Nie trzymaj tej aplikacji w tajemnicy. Podziel się wiedzą o niej ze swoimi uczniami, którzy będą mogli powtarzać materiał w drodze do szkoły. Powiedz o Quizlecie swoim kolegom bez względu na to jakiego przedmiotu uczą. Zawsze gdzieś jest coś, co trzeba wykuć na blachę. Moi uczniowie, zwłaszcza dorośli i nastolatkowie, uwielbiają uczyć się z Quizletem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s